Rah Rayan Sazeh
(info@rrsazeh.ir)
جمعه 12/ آذر /1400
سخن روز:

نام خدا آرام بخش قلب هاست

فرم تماس سریع

پیام شما با موفقیت ارسال شد
لطفا اطلاعات تماس را کامل کنید

نظرسنجی

نظر شما در مورد امکانات سایت چیست؟
[ ۳۳ راي ]
[ ۴ راي ]
[ ۲ راي ]
[ ۶ راي ]

تبلیغات

rahco.ir

منوی اصلی

تبلیغات

مبحث 19

مقايسه UPVC و آلومينيوم

یو پی وی سی

آلو مینیوم نرمال

آلو مینیوم ترمال برک

مقاوم ترین

مقاوم تر

مقاوم

عایق ترین

عایق نیست

به احتمال قوی به همراه پنجره های آهنی در آینده نزدیک استفاده از آنها در ساختمانها ممنوع خواهد شد .

به دلیل عدم عایق بودن این پنجره ها روزانه تعداد زیادی از آنها با پنجره های یو پی وی سی عوض می شوند .

عایق

به دلیل اینکه در کنجهای پنجره ها جوش نمی خورند . امکان اتلاف دما و ورود سر و صدا و گرد و خاک از کنجهای پنجره همواره وجود دارد . در ضمن اینکه به مرور زمان در اثر شل شدن پرچها و پیچها این درزها از هم بازتر می شوند .

غیر قابل اشتعال

در هنگام آتش سوزی آتش نمی گیرد و آتش را زیاد نمی کند اما با قرار گرفتن در آتش از بین می رود

غیر قابل اشتعال ترین

در هنگام آتش سوزی آتش نمی گیرد وآتش را زیاد نمی کند اما با قرار گرفتن در آتش صدمه می بیند

غیر قابل اشتعال تر

در هنگام آتش سوزی آتش نمی گیرد وآتش را زیاد نمی کند اما با قرار گرفتن در آتش از بین می رود

اقتصادی ترین

هزینه های ساخت کمتر در حدود پنجره دو جداره آهنی – عایقترین حالت پنجره است و کمترین هدر رفت انرژی را دارد .

اقتصادی نیست

به دلیل هزینه هایی که پس از نصب و در اثر اتلاف انرژی به ساکنین تحمیل می کند و ممکن است ساکنین را ناچار به تعویض آنها بکند .

اقتصادی است

اما هزینه ابتدایی زیادی را حدوداَ دو برابر یو پی وی سی به سازنده تحمیل می کند

 

زیبا ترین

در رنگ سفید خود رنگ است

در انواع رنگی روکشهای لمینت ِ طرح دار و بسیارزیباتری از انواع رنگی پروفیل آلومینیومی دارد

مقاومت و دوام و عمر روکشها در انواع مرغوب پروفیلهای یو پی وی سی بیشتراز رنگ کوره ای پروفیلهای آلو مینیومی است و در مقابل گرما و سرما خود به خود ریخته نمی شوند و از انواع آنادایز پروفیلهای آلو مینیومی نیز با وجود پوشش میکرونی رنگ این پروفیلها ، پروفیلهای یو پی وی سی بسیار مقاوم ترند در ضمن اینکه در اثر مجاورت با هوا مرطوب و بارانهای اسیدی مانند پرو فیلهای آلو مینیومی خورده یا اکسیده نمی شوند و به دلیل عمر و مقاومت بالای آنها در مقابل عوامل فرسایشی ، زیبایی اولیه خود را تا پایان عمر ساختمان حفظ می کنند .

یکی از عوامل نشاندهنده عمر ساختمان پنجره های آن است .

با استفاده از پنجره های یو پی وی سی عمر ساختمان شما کمتر از عمر واقعی آن نشان داده خواهد شد .

زیبا

زیبایی اولیه خود را به مرور از دست می دهند

در انواع آنادایز کدر شده و در انواع رنگی کوره ای خراشیده شده و در اثر تغییر فصول با ریخته شدن رنگ مواجه می شوند.

بر خلاف پروفیلهای یو پی وی سی که در کنجها فارسی بر شده و طول و عرض پنجره ها به هم جوش خورده اند . به دلیل اینکه به طور کلی در پنجره های آلومینیومی طول و عرض این پنجره ها به هم جوش نمی خورند و فقط پرچ می شوند ممکن است به دلیل دستیابی به سطح پرچ بیشتر در برخی از انواع پنجره ها ی آلومینیومی از فارسی بر کردن اضلاع پنجره صرف نظر شود که در اینصورت زیبایی پنجره بسیار کمتر می شود و از لحاظ ظاهری فقط عدۀ معدود و خاصی از افراد جامعه را راضی می کند .

زیبا تر

به طور کلی از پنجره های یوپی وی سی زیبایی کمتری دارد و به دلیل عدم اجرای خم و دیگر اشکال به دلیل مشکلات فنی یا هزینه بسیار بالا و نمود کمتر در ساختمان ، در طراحی ساختمان زیاد نمی توان بر روی آن حساب کرد .

به دلیل اینکه تقریبا از لحاظ ظاهری مشابه پروفیل نرمال آلو مینیومی است با پرداخت پول بیشتر تقریبا ظاهری متفاوت با پنجره های آلومینیومی نرمال را در نمای ساختمان به دست نخواهیم آورد .

 

 

UPVC ماده قوي و با دوام براي پنجره ها مي باشد منطقا ‌ممكن است فكر كنيد كه يك پنجره آلومينيومي مستحكم تر است از يك پنجره UPVC است چرا كه از فلزي سخت و محكم ساخته شده است.
در حقيقت ماده اي كه  در قاب ها و بازشو ها بكار ميرود بايد داراي نفوذ كمتري در مواجهه با عوامل طبيعي در سيستم نصب شده باشد.

يك درب يا پنجره در اثر فشار برش عرضي بطور طبيعي افت خواهد كرد. اين فشارها ممكن است در اثر باد يا اثرات نشست ساختار باشند كه باعث فشار به اطراف پنجره مي شوند و فشار و بار شديدي به گوشه هاي آن وارد مي كنند بنابراين مهمترين بخش نگهدارنده پنجره، در واقع مربوط به نحوه اتصال و مواد مورد استفاده در بستن گوشه ها به يكديگر است.

در پنجره هاي آلومينيومي از بسط هاي مكانيكي براي اتصال قطعات مختلف در يا پنجره استفاده مي شود. بطور معمول تعداد سه عدد يا بيشتر، از ورقه هاي فلزي براي ايجاد ساختار اتصال عميق به يكديگر پيچ مي شوند. حتي اگر پيچ ها از فولاد ضد زنگ هم باشد مي توانند باعث ايجاد واكنش گالوانيك با قابها يا بازشوهاي آلومينيومي ميشوند كه اين مسئله باعث از هم پاچيدگي پيچ و هم پنجره آلومينيومي خواهد شد و نتيجتا باعث شكستگي گوشه ها خواهد شد.

از طرف ديگر upvc هرگز دچار واكنش با پيچي كه براي بستن مكانيكي يك پنجره استفاده مي شود، نخواهد شد.

آزمايشات صورت گرفته بر روي يك پنجره بسته شده از طريق مكانيكي نشان مي دهد كه اتصالات UPVC و آلومينيومي از نظر قدرت ساختاري مشابه هستند. UPVC در استفاده از پيچها وبسط ها در گوشه هاي پنجره ، در پنجره هاي اتصال يافته و جوش خورده يك انتخاب ديگر هم به ما مي دهد.

برش در دو زاويه ممكن

قطعات UPVC با گرما گداخته شده و سپس اين قطعات با فشار به هم چسبيده ميشوند و بعد ميگذاريم تا خنك شوند . نتيجه آن يك اتصال غير قابل نفوذ در برابر آب است كه اين خاصيت توسط توانايي بالاي خود پروفيل بدست آمده است نه با تعدادي نقطه پيچ شده به هم.

آزمايشات سنجش قدرت انجام گرفته بر روي  اين اتصالات نشان داده شده است منطقه جوش خورده در پروفیلهای یو پی وی سی داراي مقاومت بسيار بالايي در مقايسه با بسط هاي مكانيكي قابهای آلومینیوم مي باشد. در نتیجه درب و پنجره هايي با عمر طولاني تر و قابل اعتماد تر براي مصرف كنندگان پنجره های یو پی وی سی فراهم مي آيد.

آلومينيوم يك ماده بسيار متداول در ساخت فريم درب و پنجره است.

ابتدا این طور تصور می شود که آلومینیوم یک ماده ارزان در مقابل UPVC است و از محیط زیست هم محافظت می کند. ولی پس از بررسی های بیشتر مشخص شد که آلومینیوم دارای خواصی است که آن را در ساخت پنجره های مدرن غیر قابل قبول می سازد . برای فرآوری آلومینیوم به هنگام ساخت درب و پنجره ، مواد شیمیایی سمی زیادی در تمام مراحل ساخت استفاده می شود .

از حمام های کروماته برا ی شستشوی شاخه های آلومینیومی قبل از آستر کاری و رنگ زدن استفاده می شود .

از لعاب های آکرلیکی و پلی استری برای رنگ کردن شاخه های آلومینیومی و بدون روکش استفاده می شود .

از استات نیکل جهت ایجاد پوشش قطبی محافظ ( آندایز کردن) استفاده می شود . با آندایز کردن از زنگ زدگی یا تخریب الکتروشیمیایی آلومینیوم جلوگیری تا حد زیادی جلوگیری می شود .

تمام این مواد به عنوان مواد سرطان زا و سمی از طرف سازمان بهداشت و امنیت شغلی (OSHA) معرفی شده اند که چنانچه این مسئله کنترل نشود به خاطر مجاورت طولانی مدت باعث بیماری می شوند .

تحقيقات نشان ميدهد كه آلومينيوم ميتواند در رشد درختان صنوبر و چنار تاثير گذار باشد چون ريشه هاي ظريف آنان مورد حمله محصولات جنبي اين توليدات قرار ميگيرد.

ماده ديگري كه وجود دارد و ميتواند به طور گسترده استفاده شود و جايگزين اين مواد سمي شود ، upvc است كه از پلاستيك pvc است كه مقاوم، پايدار و در دسترس است و ويژگيها و مشخصاتي دارد كه آلومينيوم هرگز ندارد. 

مهمتر از همه فرايند ها ساخت درب و پنجره upvc فقط باعث ايجاد بخار آب در اتمسفر مي شود و هيچگونه مواد سمي و زائدي را وارد درياچه ها و رودخانه ها نمي كند ، همچنين مواد upvc كه در ساخت درب و پنجره استفاده مي شود به صورتهاي ديگري بازيافت مي شود.

جايگزيني upvc و استفاده از  آن در پنجره ها ، زباله ها و آسيبهاي محيطي را به حداقل ممكن مي رسانند و به همين علت امروزه به طور گسترده به عنوان مواد اوليه ساختماني استفاده مي شود. پس از سالها توسعه uPVC به عنوان يك جايگزين مناسب آلومينيوم شناخته شده است.UPVC يك ماده طبيعي است ، عايقي است كه هزينه كمي دارد.

آلومينيوم رساناي گرماست مانند تابه هاي فلزي كه گرماي اجاق گاز را به سطح فلز منتقل مي كنند ، دسته فلزي عريان باعث سوختن دست مي شود مگر اينكه دسته بوسيله يك ماده عايق پوشانده شود. مشابه اين امر در پنجره هاي آلومينيومي اتفاق مي افتد گرماي تابستان يا سرماي زمستان از طريق پنجره هاي آلومينيومي به راحتي وارد خانه مي شود براي مقابله با اين مسئله كارخانه هاي توليد كننده پنجره آلومينيومي و خيلي از درب ها و پنجره هاي آلومينيومي Termal Break را اضافه مي كند كه يك نوار رزيني خشك است كه وارد قاب يا چهار چوب ميشود. اين ماده اگرچه ميزان عايق بودن پنجره ها را افزايش مي دهد ولي يكپارچگي قاب آلومينيومي به خطر مي افتد چون اين ماده (Break) به انسجام و محكمي آلومينيوم نيست همچنين اضافه كردن اين ماده باعث افزايش قيمت مي شود چون هم به زمان ، و هم به كارگر احتياج دارد.


در پنجره هاي uPVC ميتوان از پروفيل هاي چند حفره اي هم استفاده كرد كه در واقع اين حفره ها فضاي بين درب و پنجره را تقسيم مي كند با تقسيم فضاي داخل هواي بد و نامطبوع خارج ، با هواي مطبوع و مساعد داخل هرگز عوض نمي شود. UPVC به صورت طبيعي عايق است  در برابر سرما و گرما. حتي وقتي كه سرماي زمستان خانه را محاصره كرده است قابهاي درب و پنجره ها هنوز گرم است.

پنجره هاي آلومينيومي هم اين حفره ها را دارد ولي به خاطر خاصيت ماده اوليه حفره هاي داخلي بوسيله هوايي كه از طريق پروفيل ها منتقل ميشود خاصيت رسانايي فلز ويژگي اين حفره ها را از بين ميبرد.
پنجره هاي uPVC اين خاصيت را دارند كه حفره ها بوسيله يك ماده نارسانا احاطه شده اند اين بدين معناست كه قاب و چهار چوب upvc خانه شما را  عايق تر مي كند و صورتحساب هاي مربوط به گرمايش و سرماش شما را به صورت محسوس كاهش مي دهد.

شرايط جوي تاثيري روي upvc ندارد درست است كه آلومينيوم زنگ نميزند ولي خورده يا پوسيده ميشود حتي سطح رنگ شده آلومينيوم به خاطر تماس دائم با هواي خارج يا شرايط داخلي روزانه ، داراي شكستگي يا خراش ميشود. فرسودگي و خوردگي باعث بي رنگ شدن سطح پنجره و حتي شكستن قاب مي شود.  آلومينيوم مي تواند خيلي از تاثيرات الكترو مكانيكي كه روزانه از منابع مختلف ايجاد مي شود را تحمل كند . كودهاي شيميايي،‌گازها يا بخار نمكي ،‌آلودگيهاي طبيعي ، باعث مي شود تا پنجره آلومينيومي  بد منظره و غير قابل اطمينان باشد همچنين خاصيت رساناي آلومينيوم ميتواند باعث افزايش ميعان گازهاي  داخل خانه شود .

اين ميعان باعث آسيب به سطح پنجره و پارچه هاي منسوجات داخل خانه و كاغذ ديواري و سطوح چوبي داخل خانه ميشود. آلودگيهاي هوا شامل : گازهاي نمكي، بارانهاي اسيدي، آلودگيهاي صنعتي، آفت كشها، كودهاي شيميايي، بخار و ساير آلاينده هاي هوا كه روزانه وجود دارند باعث از بين رفتن رنگ و آسيب به پنجره هاي  upvc نمي شوند ميعان داخلي و حتي تبخير بخش كوچكي از مسائلي است كه در اثر استفاده از پنجره هاي آلومينيومي قبل از هر آسيبي رخ مي دهد .

پنجره هاي upvc پوسيده نمي شود ، ورقه ورقه نمي شود ، پوسته پوسته نمي شود ، خراشهاي سطحي به علت استفاده هاي روزانه به خاطر اينكه رنگ، سرتاسر پروفيل را پوشانده  است، نشان داده نمي شود . درب و پنجره هاي upvc تاب بر نميدارد به خاطر همين  هميشه خوب عمل ميكند و شكل خوبشان را حفظ مي كنند. 

چوب

مزايا

عايق خوب

معايب

رطوبت را جذب ميكند ، تاب بر ميدارد،‌ پوسيده مي شود كه در نهايت به رخنه كردن آب و هوا به داخل خانه مي شود.
احتياج به رنگ كردن هميشگي و نگهداري از داخل و خارج دارد .
وضعيت و چگونگي برش تحتاني روي عايق اثر گذار است.


آلومينيوم

مزايا

تاب بر نميدارد

معايب

عايق خيلي ضعيف
باعث ميعان مي شود (سبب تعرق )
خورده و پوسيده مي شو.د
جاي ضربه بر روي آن باقي مي ماند.
قاب و چهار چوب به صورت مكانيكي و با پيچ وصل مي شود و احتمال شل شدن دارد.
پنجره هاي آلومينيومي رنگ شده در معرض خراش و خوردگي هستند. 
انتقال دهنده گرد و غبار به داخل ساختمان مي باشند.


UPVC

مزايا

-    عايق عالي
-    تراوش ونفوذ هوا را كاهش مي دهد.
-    مقاوم در مقابل ميعان و چگالي (تعرق و تغيير حجم).
-    قابليت تميز كردن آسان
-    مقاوم و ماندگار
-    نگهداري آسان
-    خورده نمي شود
-    پوشش رنگ كامل
-    عدم احتياج به رنگ
-    نارسانا

معايب

مقاومت يا توان كششي محدود (به هر حال پنجره ها بوسيله پروفيل گالوانيزه تقويتي مستحكم 
مي شوند كه اين مشكل را جبران كنند).

 

تفاوت درب و پنجره های آلومینیومی و UPVC

فریم های آلومینیومی گرچه مقاومت هستند  و شکل پذیری خوبی دارند ولی رسانالی خوب حرارت می باشند . این پروفیلها گرما را سریعا از دست داده و مستعد تعریق هستند . تعریق که از پدیده های متداول در پنجره های آلومینیومی است، باعث آسیب به سطح پنجره و پرده های داخل خانه می شود .

آلومینیوم رسانای خوب حرارت است. گرمای تابستان یا سرمای زمستان از طریق پنجره های آلومینیومی به راحتی وارد خانه می شود . برای مقابله با این مسئله کارخانه های تولید کنند ه پنجره های آلومینیومی ، پروفیلهای آلومینیومیTHERMAL BREAK را تولید می کنند . در این نوع پروفیلها این  یک نوار پلیمری وارد  FRAMEیا SASH می شود . این نوار گرچه میزان عایق بودن پنجره ها را افزایش می دهد اما باعث افزایش شدید قیمت پروفیل می شود .

پنجره های دوجدارهUPVC

پنجره های دو جدارهUPVC  که به طور گسترده ای در جهان متداول شده اند و استفاده ازآنها روز به روز در حال افزایش است ویژگی ها و مشخصاتی دارند که آلومینیوم هرگز ندارد .

شرایط جوی تاثیری بر روی وینیل ندارد .آلودگی های  هوا باعث آسیب به پنجره های  وینیلی نمی شود . گاز های نمکی ، بخار ، باران های اسیدی ، آلودگی های  صنعتی ، آفت کش ها و مواد شیمیایی و سایر آلاینده های موجود در هوا  باعث از بین رفتن رنگ و آسیب به پنجره های وینیل نمی شود .

پنجره های UP.V.C پوسیده نمی شوند ، خراش های سطحی در پروفیل های یوپی وی سی کمتر نشان داده می شوند .

وجود چندین درزگیر لاستیکی در ساختار پروفیلPVC  ، ورود انواع آلاینده ها و غبار را به داخل ساختمان به حداقل رسانده و به این وسیله منازل  مسکونی و اداری پاک تر مانده و نیاز کمتری به شوینده های شیمیایی که خود از عوامل آلایندگی محیط زیست هستند بوجود می آید.

 

مقایسه پنجره های آلومینیومی با UPVC

الف ـ سازگاری با محیط زیست و سلامت

رواج استفاده از پنجره های آلومینیومی به این دلیل بود که تصور می شد آلومینیوم قیمت پایین تری نسبت به پنجره های چوبی دارد و می تواند حافظ محیط زیست باشد. اما بعدا مشخص شد که در فرایند ساخت درب و پنجره های آلومینیومی و در هنگام فراوری آلومینیوم مواد شیمیایی و سمی زیادی تولید می شود که محیط زیست را به خطر می اندازد. برخی از این مواد سمی که از طرف سازمان جهانی بهداشت و امنیت شغلی سرطانزا و خطرناک اعلام شده اند chromate baths ، acrulic ، nickel astate و ... هستند .

این نوع پروفیل از -60°c تا +70°c هیچگونه تغییری از نظر رنگ پریدگی و رنگ دویدگی و همچنین خمش یا انحنا درآن به وجود نخواهد آمد.

اما Vinyl که از پلاستیک PVC ساخته می شود دارای خواصی است که آن را از آلومینیوم متمایز و برتر می کند. جدای از مسئله پایداری و مقاومت بسیار بالای Vinyl ، در طی فرایند ساخت درب و پنجره UPVC هیچ نوع مواد سمی متصاعد نمی شود و همچنین Vinyl که به هر دلیل از گردش تولید کارخانه خارج شود، بازیافت می شود.

امروزه در کشورهای پیشرفته جهان، وینیل به عنوان جایگزین مناسبی برای آلومینیوم شناخته شده است و با استفاده از این ماده آلودگی های زیست محیطی ناشی از ساخت پنجره های آلومینیومی کاهش چشمگیری پیدا کرده است .

ب ـ عایق حرارت

آلومینیوم رسانای گرماست و حرارت را به خوبی از خود عبور می دهد. مثلا در ساخت رادیاتورهای ساختمان که برای گرمایش استفاده می شود از آلومینیوم استفاده می کنند. استفاده از پنجره های آلومینیومی باعث می شود که حرارت داخل خانه و محل کار به آسانی به بیرون رود و اتلاف انرژی بسیار زیادی به وجود آید. برای حل این مشکلات کارخانه های تولیدکننده پنجره های آلومینیومی، به پروفیلهای درب و پنجره خود تیغه های پلی آمید را اضافه می کنند و پروفیلهای ترمال بریک (Thermal Break) را بوجود می آورند . اضافه کردن این تیغه ها به فریم پنجره اگرچه باعث افزایش میزان عایق بودن پنجره می شود، اما یکپارچگی فریم پنجره را از بین می برد. علت این امر تفاوت انسجام و محکمی این ماده با آلومینیوم است. اما بزرگترین مشکل این راهکار، افزایش قیمت بسیار زیاد این نوع از پنجره های آلومینیومی است .

در مقابل وینیل به طور طبیعی عایق حرارت است. در سرمای زمستان فریم پنجره های شما همچنان گرم و در تابستان سرد و مطابق با دمای داخل می ماند و اجازه خارج شدن هوای مطبوع خانه به بیرون را نمی دهد. از خصوصیات پنجره های UPVC امکان ساخت پنجره از پروفیل های چند حفره ای (Multi Chambered) است که این حفره ها باعث تقویت بیشتر عایق بودن پنجره و بالا بردن مقاومت آن می شود. حفره ها در پنجره یو پی وی سی به دلیل عایق بودن ذاتی وینیل برخلاف حفره ها در پنجره های آلومینیومی، دمای بیرون را به داخل انتقال نمی دهد.

ج ـ ماندگاری

با وجود اینکه آلومینیوم در مقابل زنگ زدگی مقاوم است ؛ اما خوردگی و پوسیدگی در آن بوجود می آید. رنگ روی آلومینیوم هم به مرور زمان دچار تغییر می شود. در شرایط آب و هوایی بد، حتی امکان شکستگی فریم پنجره نیز وجود دارد. پنجره های آلومینیومی در مقابل آلودگی های طبیعی هوا، گازها و بخارهای نمکی، کودهای شیمیایی و ... از خود مقاومت کمی نشان می دهند و رسانایی این ماده باعث افزایش میعان گازها در داخل خانه می شود .

در مقابل پنجره های UPVC پوسیده و ورقه ورقه نمی شوند. به علت اینکه اتصالات این پنجره ها به هم جوش می خورند، مقاومت بالاتری نسبت به پنجره های آلومینیومی دارند که با بست های مکانیکی به یکدیگر متصل می شوند. خراش های سطحی روی بدنه پنجره که ممکن است به علت استفاده روزمره به وجود بیاید به این علت که رنگ تمام پروفیل پنجره یکسان است، نشان داده نمی شود. درب و پنجره هاي UPVC مقاومت بسيار خوبي در مقابل شرايط مختلف جوي، رطوبت حرارت و سرما از خود نشان مي دهند و به خصوص در محيط هاي اسيدي و بازي دچار خوردگي و پوسيدگي نمي شوند . علاوه بر آن رشد باكتري ها در ماده PVC بسيار محدود بوده و در مجموع اين خواص استفاده از درب و پنجره هاي UPVC  در بيمارستان ها و آزمايشگاه ها را برجسته مي سازد .

به صورت کلی مقاومت این نوع از پنجره ها بالاتر است و می تواند انتخاب قابل مطمئن تری نسبت به پنجره های آلومینیومی باشد.

عايق صوتي  : استفاده از درزگيرهاي لاستيكي مناسب و متعدد و همچنين فضاي متخلخل پروفيل هایUPVC  ، موجب شده اين پنجره ها نسبت به پنجره هاي فلزي سبك تر بوده، در عين حال عايق خوبي در مقابل صوت باشند و مقاومت كافي در برابر بادو طوفان و لرزش در هنگام وزش باد از خود بروز دهند .

سایر خواص یو پی وی سی

پنجره هاي UPVC نياز به رنگ آميزي ندارند و بنا به درخواست مشتري بصورت سفيد و يا رنگي توليدمي شود. درب و پنجره هاي UPVC به راحتي با محلول هاي آب و صابون تميز مي  شوند و نيازي به جلا و رنگ آميزي هاي دوره اي ندارد . سبکی ، تنوع رنگ و قابليت ساخت با طرح هاي متنوع ، این پنجره ها را براي هر نوع معماري مناسب مي سازند. قابليت چرخش پنجره بر روي دو محور افقي و عمودي بوسيله چرخش دستگيره ، امكان استفاده راحت و متناسب با هر فضا را در این پنجره ها فراهم مي سازد .

هم بستگي با طبيعت : مواد UPVC صد در صد قابل بازيافت و برگشت به چرخه توليدند . همچنين پنجره هاي قديمي و ضايعات ساخت پنجره هاي PVC مي توانند خرد شده و مجددا در ساخت ديگر محصولات مورد استفاده قرارگيرند .

ضد اشتعال و برق گرفتگي : دماي احتراق ماده  PVC 380درجه سانتي گراد است كه در مقايسه با پنجره هاي چوبي ديرتر مشتعل شده و برخلاف چوب ماده PVC با دور نمودن منبع حريق خود به خود خاموش مي شود. همچنين استفاده از مواد افزودني (مولتي فايرها) سرعت انتشار حريق را بسيار كند مي كند. مقاومت الكتريكي ماده UPVC بسيار بالا بوده و بدون نياز به سيستم ارت، خطر برق گرفتگي را به حداقل مي رساند .

جلوگیری از ورود آلودگی و گرد و غبار : زوارهای لاستیکی ظریف و زیبا و با طرحهای خاص موجب جلوگیری از نفوذ گرد و غبار، رطوبت، صدا و آلودگی ناشی از دود صنایع و اتومبیل ها می شود و این امر تا حد زیادی نگرانی خطرات ناشی از آلودگی هوا را کاهش می دهد .

ایمنی : پروفیل های گالوانیزه با ضخامت 5/1میلیمتر درون پروفیل های PVC موجب استحکام بیشتر پنجره ها می گردد. استفاده از یراق آلات مناسب ضریب ایمنی پنجره ها را در برابر سرقت بالا می برد.

صفحه اصلی | درباره ما | تماس با ما | سوالات متداول | شرایط استفاده
تمامی حقوق این سایت متعلق به ره رایان سازه میباشد. قدرت گرفته از: ره رایان پژوه